Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

USDTRYgün050421.png

TL Kurları Açısından Enflasyon Rakamları Kritik Olacak!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününe küresel tarafta; Paskalya tatilleri nedeniyle oldukça sığ işlemlerle başlanırken, önceki günkü pozitifliğin sınırlı da olsa korunduğu görüldü. Öğleden sonra ABD’de dikkatle takip edilen verilerden; Tarım Dışı İstihdam verisi 647 Binlik tahminlerin yüzde 42 üzerinde artış ile 916 Bin düzeyinde gerçekleşme gösterdi. Son 7 ayın en yüksek seviyesinin görülmesi ile İşsizlik Oranı da beklenildiği gibi yüzde 6 düzeyine geriledi. Ortalama Saatlik Kazançlar datalarının öngörülerin altında kalmasına karşın ABD Doları ve ABD’nin tahvil faizleri hızla değer kazandı. Yeni haftanın ilk işlem gününe de; bu yöndeki işlemlerin bir miktar devamı ile başladık. Avrupa tarafında Paskalya tatillerinin devam edeceği günün küresel ekonomik takviminde; ABD’de açıklanacak olan Hizmet PMI ve Fabrika Siparişleri dataları önemli olacak. Haber akışları cephesinde de; Pandeminin ve aşılamanın durumunu öncelikli olarak yine takipte olacağız. Keza, bu bağlamda; karantina tedbirlerinin durumu da, Ticaret Savaşları ve jeopolitik meseleler gibi diğer önemli haber akışları ile birlikte önem arz edecek. İç tarafta kurlar açısından ise; TÜİK’in açıklayacağı Mart ayı enflasyon verileri, hem; başlı başına, hem de;  TCMB’nin 15 Nisan PPK kararlarına yönelik beklentiler açısından dikkatle takip edeceğiz. Ayrıca, olası kabine değişikliği ve iç siyasi/jeopolitik meseleler gibi konular da fiyatlamalar üzerinde etkili olabilir.

Teknik Tarafta Önemli Seviyeler;

*Cuma günü; kritik olan 7.99 destek seviyesi altında kalıcılık sağlayamayan ve yeniden yukarı yönlü ataklar oluşan kurda 8.14 civarında kapanış görülmüştü. Yeni günde de; bir miktar USD lehine işlemler gördüğümüz kurda, şuan için 8.18 seviyesi üzerinde fiyatlama oluşmuş durumda. Bu yöndeki işlemlerin devam etmesi halinde; 8.28 seviyesi oldukça kritik olacak.

*EURUSD’de, olası geri çekilmelerde; 1.1745 destek seviyesinin, yukarı yönlü ataklarda ise; 1.1775 direnç noktasının kalıcılıkla aşılıp aşılmayacağı ilk etapta kritik olacak. Yeni trend bazlı hareket oluşumu açısından ise; yukarıda 1.1815, aşağıda 1.1710 önem arz edecek.

*Cuma günkü dalgalı seyre karşın, son zamanlarda oluşan Pound lehine işlemlerin potansiyelini koruduğu GBPUSD’de, bu yöndeki işlemlerin devam etmesi halinde; 1.3875 seviyesi kritik olacak.

*Cuma günkü tatil sonrasında, yeni haftaya; kısmen satıcılı başlayan BRENT tipi ham petrolde, bu yöndeki işlemlerin devam etmesi halinde; 63.75-63.50 destek bariyeri ilk etapta kritik olacak.

*Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde; Paskalya nedeniyle işleme kapalı olan Ons Altın’da, yeni haftaya; kısmen satıcılı başlangıç yaptık. Bu yöndeki işlemlerin devam etmesi halinde; 1721 destek seviyesi ilk etapta kritik olacak.

*Cuma günü; Paskalya tatili nedeniyle erken kapanış gerçekleştiren S&P500’de, yeni rekorlar kırılmıştı. Yeni haftaya karmaşık fiyatlamalar ile başlayan endekste, şuan için Cuma günkü kapanışına yakın seviyelerden işlemler geçmekte. Yukarı yönlü ataklarda; teknik olarak direnç seviyesi veremediğimiz endekste, olası geri çekilmelerde ise; 4028 seviyesi ilk etapta kritik destek olarak izlenebilir.

*Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde olduğu gibi, bugün de Paskalya tatili nedeniyle kapalı olacak DAX30’da, bu bağlamda; teknik seviye veremiyoruz.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum