Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXYgün060421.png

Küresel Tarafta Paskalya Tatilleri Sona Erdi!

Yeni haftanın ilk işlem gününe iç tarafta, TL kurlarında değer kayıpları ile başlanırken; merakla beklenen enflasyon rakamlarının beklentilerin üzerinde artış göstermesi sonrasında 15 Nisan TCMB/PPK toplantısı için faiz indirim ihtimalinin zayıflaması ile kurlarda kısmen geri çekilmeler oluştu. ABD Tahvil faizlerinde Cuma günü başlayan yükselişlerin dün sabah da devam etmesi ile bir miktar baskı altına giren küresel varlıklarda ise, yine; Pandemide 3.dalga kapsamındaki kapanmalara dair endişeler ve son günlerde artış gösteren jeopolitik risklerle de tedirginlik hâkimdi. Öğleden sonra; ABD ve Rusya’nın Ukrayna konusunda temas halinde olduğuna dair gelen haber akışlarının yanı sıra, İngiltere’de normalleşme adımlarının devam edeceğine dair açıklamalar ile birlikte fiyatlamalar pozitife döndü. Avrupa tarafındaki birçok ülkenin Paskalya tatillerini devam ettirmesi ile bölgeye dair ekonomik verilerin açıklanmadığı günde, ABD’de açıklanan önemli datalarda ise; Markit Hizmet ve ISM İmalat Dışı PMI’ları beklentilerden iyi gerçekleşme gösterirken, ülkenin Fabrika Siparişleri ise öngörülerden daha yüksek daralma gösterdi. Yeni günün küresel ekonomik takviminde; ABD’de açıklanacak olan JOLTS datası ve EIA’nın kısa vadeli enerji görünüm raporu takip edilecek.  Haber akışlarında da yine; Pandeminin ve bu bağlamda aşılamanın ve kimi ülkelerdeki yeni karantina tedbirlerinin durumu öncelikli olarak önem arz edecek. İç tarafta ise, kurlar açısından; TÜİK’in dün açıkladığı enflasyon verileri sonrasında TCMB’nin 15 Nisan PPK kararlarına yönelik beklentiler ve iç siyasi/jeopolitik meseleler gibi konular fiyatlamalar üzerinde etkili olabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum