Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXgün070421.png

Bu Akşam, 16-17 Mart FED/FOMC Toplantılarının Tutanakları Açıklanacak!

Dünkü işlem gününde Asya seansında; PBOC’un kredi genişlemesini sınırlamaya yönelik hamlesi ve ABD Hazine Bakanı Janet Yelen’ın G20 ülkelerinin kurumlar vergisinde taban bir oran belirleme konusunda birlikte çalışabileceklerine dair söylemleri ile Asya endeksleri ve ABD vadelilerinde satıcılı görünüm hâkim oldu. Son iki işlem gününde Paskalya tatilleri nedeniyle işlemlerin yapılmadığı Avrupa borsaları ise; pozitif işlemler ile güne başladı. ABD’nin uzun vadeli tahvil faizlerinde başlayan kısmi geri çekilmeler neticesinde dünkü işlem gününde de devam ederken, buna paralel olarak; ABD Doları’nın karşısındaki para birimleri ve emtiaların genelinde alıcılı işlemler yine ön plandaydı. Haber akışları cephesinde; Pandemi ve aşılamaya yönelik gelişmeler takip edilirken, aşılamada sıkıntılı bir süreçten geçen Euro Bölgesi’ndeki yeni sıkılaştırma tedbirlerine karşın; aşılamada hızlı giden ABD ve İngiltere gibi ülkelerin normalleşme adımlarına başlaması ise dikkat çeken hususlardandı. Rusya tarafından, Ukrayna’daki durumun yeni bir çatışma ortamını beraberinde getirebileceğine dair gelen haber akışının yanı sıra, Wall Street’te 26 Mart’ta Goldman Sachs’ın tetiklemesi ile 110 Milyar Dolarlık hedge fonun batmasına kadar uzanabilecek düzeyde tedirginliğe neden olan Archegos Capital’in piyasa katılımcıları üzerindeki etkileri de takibimizdeydi. Bu kapsamda, Credit Suisse’in 4,7 Milyar Dolarlık zarar yazdığını açıklaması önem arz ederken, akşamüzeri ABD’de açıklanan günün önemli datalarından JOLTS ‘un; yaklaşık olarak son iki yılın en yüksek yeni iş imkanına işaret etmesi ile ABD borsaları tekrardan toparladı. Yeni işlem gününde de, küresel tarafta; Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Yine, Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer önemli hususların da önem arz edeceği günün, ekonomik takviminde; Avrupa tarafında açıklanacak olan Hizmet ve Bileşik PMI dataları ve tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum