Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY080321.png

ABD SENATOSU 1.9 Trilyon Dolarlık Koronavirüs Yardım Paketini Onayladı!

Küresel tarafta, geçtiğimiz Perşembe günü görülen sert satışlar sonrasında; Cuma günkü işlem gününde gelen alımlar birlikte endekslerde toparlanma görüldü. Sabah saatlerinde Almanya’dan gelen beklentinin üstünde fabrika siparişleri verileriyle başladık. OPEC+'ın piyasalara sürpriz yaparak arz kısıntısını Nisan ayında da devam ettirme kararı alması sonrasında, petrol fiyatında yükselişin devam ettiği görüldü. ABD’den gelen tarım dışı istihdam verisi de beklentilerin üstünde geldi. Ayrıca 10 yıllık ABD tahvil faizi %1,62 ile 25 Şubat 2020’den bu yana en yüksek seviyeler test edildi. Cumartesi gününde ABD Başkanı Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık Covid-19 yardım paketi, Senato'da yapılan oylamada 49 Cumhuriyetçi oyuna karşı 50 Demokrat oyu ile kabul edildi. Senato'da kabul edilen yardım paketi bir kez daha (tasarıdaki değişiklikten dolayı) oylanması için Temsilciler Meclisi'ne gönderildi. Demokratların çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi'nin Salı günkü oylamada tasarıyı onaylayarak imza için Biden'a göndermesi bekleniyor. Yeni haftanın ilk işlem gününde de küresel piyasalarda Almanya’dan açıklanacak sanayi üretimi verileri, Covid-19 Pandemisiyle ilgili gelişmeler, ABD-RUSYA-ÇİN arasındaki yaptırım haberleri ve Ticaret Savaşları gibi konuları da izleyeceğiz.

 

Yurt İçi TL Varlıkları Açısından Bugün De Küresel Fiyatlamalar Takibimizde Olacak!

Yurtiçinde de, geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Borsa tarafı; kısmi negatif açılışla başlayıp günü yüzde 0,26 yükselişle pozitif kapanış gerçekleştirdi. Kur tarafında ise; alıcılı işlemlerin bir miktar daha devam ettiğini gördük. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın yaptığı açıklamada: “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası olarak bizim en önemli önceliğimiz, temel görevimiz olan fiyat istikrarını sağlamak ve bunu kalıcı hale getirmek" derken, fiyat istikrarı odaklı bir para politikasının refahın anahtarlarından biri olduğunu belirtti. Küresel tarafta gelen verileri ABD doları güçlendiği günde, Ağbal’ın açıklamalarıyla kur üzerinde negatiflik bir miktar sınırlandı. Haftanın ilk işlem gününe, kurlarda alıcılı seyirle başladık. Günün devamında TL varlıkları açısından; küresel taraftan fiyatları etkileyebilecek gelişmeleri izleyeceğiz. İç taraftaysa; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu hafta açıklayacağı ekonomik reform paketine dair haber akışı ve oluşabilecek diğer haberleri takip edeceğiz.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum