Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXYgün080421.png

Küresel Ekonomik Takvimde; ABD İşsizlik Maaşı Başvuruları Önemli Olacak!

Küresel tarafta dünkü işlem gününe; sığ ve karmaşık fiyatlamalar ile başlangıç yapıldı. Avrupa seansında, Paskalya tatili sonrasındaki ilk ekonomik veriler olarak Hizmet ve Bileşik PMI dataları takip edildi. Almanya ve Fransa gibi lokomotif ekonomilerin desteklemesi ile Euro Bölgesi’nin verileri beklentilerden iyi gerçekleşmeler gösterirken, İngiltere’nin verileri ise öngörülerin ve doğal olarak iki hafta önce açıklanan öncü dataların altında kaldı. Gün içerisinde merakla beklenen Avrupa İlaç Ajansı(EMA)’nın toplantısından: AstraZeneca aşısının faydalarının yan etkilerinden daha fazla olduğu sonucu çıkarken, IMF’den gelen: küresel borçlanmanın 2021 yılında 2020 yılına göre sınırlı artış göstereceğine dair açıklama da orta/uzun vadeli görünüm açısından pozitifti. Öte yandan, ABD’nin Ulusal Alerji ve Enfeksiyon Hastalıkları Enstitüsü(NAID)’nün ve Covid-19 Görev Gücünün Başkanı konumundaki Dr. Anthony Fauci’nin: ABD’nin Covid-19 salgınında yeni bir dalganın eşiğinde olduğuna dair açıklaması ise piyasaları tedirgin edebilecek bir unsur olarak karşımıza çıktı. Akşam saatlerinde dikkatlerin çevrildiği FED’in 16-17 Mart tarihinde yapmış olduğu FOMC toplantılarına dair açıklanan tutanakları sonrasında ABD Doları kısmen güçlenirken, ABD tahvil faizlerinde önceki 3 günde yaşanan geri çekilmelere de dün ara verildi. Risk alma iştahının yeniden güçlenmesi ile başladığımız yeni işlem gününde de, küresel tarafta; Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Yine, Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer önemli hususların da önem arz edeceği günün, ekonomik takviminde; ABD’de açıklanacak olan İşsizlik Maaşı Başvuruları ve bu bağlamda tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum