Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DXY090221.png

ABD Borsaları “Şubat Rallisi”ni Devam Ettirebilecek mi?
Küresel tarafta, yeni haftanın ilk işlem gününe de; ABD’nin yeni teşvik paketine dair beklentiler ve İtalya’da yeni bir hükumet kurmakla görevlendirilen eski ECB Başkanı Draghi’nin yaptığı ilk tur görüşmelerin olumlu geçtiğine dair haber akışları ile risk alma iştahı yüksek başladık. Keza, küresel çapta günlük vaka ve ölüm sayılarının da son 4-5 ayın en düşük seviyesinde gelmesi de olumluydu. Gün içerisinde ise; bazı ülkelerin karantina tedbirlerinin uzatılabileceğine ve Çin’in, ABD ile yaptığı Faz-1 Ticaret Anlaşması’nın başarısızlıkla sonuçlandığına dair haber akışları, ECB Başkanı Lagarde’ın: Yeni tip Coronavirüs vakalarındaki artışlar, mutasyonlar ve bu kapsamdaki kısıtlayıcı sıkı tedbirlerin Euro Bölgesi ekonomik aktivitesi için aşağı yönlü riskleri artırdığına dair açıklamaları ile birlikte tedirginliğe neden oldu. Akşamüzeri ise, ABD Başkanı Joe Biden: Kongre’nin Covid-19 yardım paketi konusunda daha hızlı hareket etmesi için çağrıda bulundu ve özellikle de ABD Borsaları ve emtialarda alıcılı işlemler ivme kazandı. Şubat başından bu yana yaşanan Ralliyi sindirmeyen çalışan ABD vadelilerinin yeni güne kısmen geri çekilmeler ile başladığını görmekteyiz. Günün devamında; gerek borsalar, gerek emtialar, gerekse de para birimlerindeki fiyatlamalar için küresel tarafta yine; ABD yardım paketi konusunun yanı sıra, önemli şirket finansalları, Covid-19 Pandemisi(ve bu kapsamda yürütülen karantina tedbirleri ile aşılamanın durumu), İtalyan hükumetine dair gelişmeler ve Ticaret Savaşları gibi önemli konulara dair gelebilecek haber akışları takibimizde olacak. Keza, ekonomik takvimde açıklanacak olan; ABD JOLTS(İş İmkânları ve Personel Değişim Oranı) gibi önemli veriler ve majör merkez bankalarının yetkililerinden gelecek açıklamalar ile de piyasalarda oynaklıklar görebiliriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeni Müjde Açıklaması Piyasalara Pozitif Yansıdı!
Yurtiçinde, yeni haftanın ilk işlem gününde de sabah saatlerinde; kurlar ve borsa tarafında pozitif işlemler ortaya çıkarken, akabinde dalgalı fiyatlamalar görüldü. Bir ara Borsa İstanbul Ulusal-100 Endeksi 1519 seviyesine kadar geri çekilirken, kurda(DolarTL) da 7.12’in üzerine çıkıldı. Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın: “Çarşamba günü birçok güzellikleri takdim edeceğine” dair söylemi sonrasında, Borsa’da alıcılı işlemler yeniden etkili olurken, kurda da TL lehine işlemler ortaya çıktı.
Yurtiçinde, yeni haftanın ikinci işlem gününde de yine; iç ve dış taraftan önemli konulara dair gelecek haber akışları ve ekonomik verileri TL varlıklarına etkileri açısından dikkatle izleyeceğiz.

 

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum