Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

DX090421.png

Küresel Çapta Covid-19 Vaka Sayısı 740 Bin’e Merdiven Dayadı!

Küresel tarafta dünkü işlem gününe; Biden yönetiminin yeni teşvik paketinin finansmanı için düşündüğü vergi artışında uzlaşıdan yana olduğuna dair açıklamaların etkisiyle risk iştahı kısmen pozitif başlandı. Gün içerisinde dijital ortamda düzenlenen G20 zirvesinden gelen mesajlar takip edilirken, ECB adına konuşan Başkan Lagarde: Büyüme ve enflasyon üzerinde Covid-19 kaynaklı baskı oluşabileceğini, finansman koşullarının olumlu olması durumunda; PEPP(Pandemi Acil Durum Varlık Alım Programı)’in tamamının kullanılmasına gerek olmayacağını belirtti. Buna karşın, ECB’nin 11 Mart’ta gerçekleştirdiği PPK toplantısına dair dün açıklanan tutanaklarda ise: Toparlanmanın önümüzdeki iki yılda mali desteğe dayanacağı vurgusu yapılması dikkat çekti. ABD Hazine Bakanı Yellen’ın: Büyük ekonomilerin mali destekleri erken çekmemeleri ve yeni destekler sağlamaları gerektiğine dair açıklamaları da ECB tutanakları ile birlikte risk alma iştahına olumlu yansıyan unsurlardandı. Almanya ve Japonya gibi majör ekonomilerin bölgesel ve ülke genelinde yeniden kapanma tedbirleri almak istemesi tartışmaya açılırken, ABD senatosunda; Çin’in tavırlarının kontrol altına alınası için sunulan yasa tasarısı ve ABD Ticaret Bakanlığı’nın bazı Çinli teknoloji firmalarına yaptırım kararı alması ise, küresel çapta risk unsurları olarak karşımıza çıkan gelişmelerdendi. Ekonomik takvimdeki kritik veride; ABD’nin Haftalık İşsizlik Maaşı Başvuruları da 744 Bin düzeyinde gelerek beklentilerin üzerinde gerçekleşme gösterdi. Akşam saatlerinde ise, FED Başkanı Powell’ın: Yüksek enflasyonun geçişi olduğu ve bunu dizginleyecek araçlara da sahip olduklarına dair açıklamaları sonrasında ABD’nin tahvil faizlerindeki geri çekilmeler derinleşti ve risk alma iştahı iyice yükseldi. Haftanın son işlem gününe; küresel çapta dün, 740 binlere merdiven dayayan Covid-19 vakalarının endişeleri ile kısmen satıcılı başladık. Bu bağlamda, Pandeminin durumu(aşılama ve karantina gelişmeleri dahil) öncelikli olarak takibimizde olacak. Yine, Ticaret savaşları ve jeopolitik riskler gibi diğer önemli hususların da önem arz edeceği günün, ekonomik takviminde; ABD’de açıklanacak olan ÜFE Oranları ve bu bağlamda tahvil piyasalarında oluşacak fiyatlamalarla da piyasalarda oynaklıklar oluşabilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Işık Menkul internet sitesi www.isikmenkul.com üzerindeki her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ye aittir.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum