Sizi Arayalım

Lütfen iletişim bilgilerinizi giriniz

Işık Menkul tarafından elektronik ileti almayı, kullanım koşullarını, Gizlilik sözleşmesi kişisel verilerin işlenmesine ilişkin aydınlatma metni ve izin Formu'nu kabul ediyorum.
Gönder
Kapat
IŞIK MENKUL ANALİZLERİ

IŞIK MENKUL Forex Bülteni

Önceki Analizler
>
DX140521.png

Önümüzdeki Hafta Yine; Enflasyon/Sıkılaştırma Endişeleri Takibimizde Olacak!

Küresel tarafta, bu hafta; enflasyon kaygılarına dair riskler yine ön plandaydı. Özellikle de; Almanya ve ABD’nin 5 ve 10 yıllık faiz swaplarında(başabaş enflasyon göstergeleri) görülen yükselişler ile başlayan endişeler, hafta içi Çin’den gelen ÜFE rakamları ile ABD ‘de açıklanan TÜFE ve ÜFE rakamlarındaki sert yükselişler ile zirveye çıktı. Ancak, Almanya’da açıklanan TÜFE rakamının öncü dataya paralel stabil görünüm sergilemesi ve ECB yetkilisi Stournaras’ın: Avrupa’da yüksek enflasyon beklenmediğine dair söylemi ile tansiyon biraz düştü. Keza, bazı FED üyelerinin istihdam tarafında halen belirsizliklerin olduğuna dair açıklamaları da; Haftalık İşsizlik Maaşı Başvurularındaki kısmi iyileşmeye karşın, ABD Başkanı Biden’ın teşvik paketine dair artan beklentilerle birlikte piyasalarda bir miktar yatışmaya neden oldu. Buna rağmen; gelişmekte olan ülke varlıklarında ise büyük oranda; olası bir FED sıkılaştırması için “Taper Tantrum” fiyatlamalarının devam ettiği görüldü. Haftanın kalanında ABD’de açıklanacak olan; Perakende Satışlar ve Sanayi Üretimi dataları önemli olacak.  FED/FOMC tutanaklarının da takip edileceği önümüzdeki haftada da yine; gelecek ekonomik veriler ve FED başta olmak üzere majör merkez bankalarının yetkililerinin açıklamaları ile enflasyon ve buna bağlı olarak sıkılaştırma endişelerine dair olası fiyatlamaları takipte olacağız. Yine, Pandemiye ve Ticaret Savaşları gibi diğer önemli konulara dair gelişmelerle de oynaklık düzeyinde artışlar görülebilir.

Okuduğunuz analizler geniş ve konularında uzman analiz kadromuz tarafından hazırlanmaktadır.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

Işık Menkul Avantajları

Işık Menkul'un birbirinden farklı özellikleriyle piyasalarda daha akılcı ve daha kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz

Neredeyim?

Risk Uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. İnternet sitemizdeki her türlü tablo ve grafikler güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Sitemizde bulunan iç ve dış piyasalara ait tablo, grafik ve analizlerin doğrulukları tarafımızca garanti edilmemekte ve bilgiler belli bir gelirin sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir.

FX İşlemleri Risk Uyarısı
Kaldıraçlı alım satım (Foreks) işlemleri; düşük teminatlarla büyük miktarlı pozisyonların alınabildiği yüksek oranda risk içeren işlemlerdir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kâr elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır.

Mobil Görünümüne Geç

RİSK ALMADAN KENDİNİZİ DENEYİN!

Işık Menkul ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak istiyorum ve Elektronik ticari ileti gönderilmesini kabul ediyorum