HİSSE SENEDİ ARACILIK İŞLEMLERİNDE KOMİSYON
hero-narrow-left

Hisse Senedi Aracılık İşlemlerinde SIFIR Komisyon

Hisse senedinde işlem hacmi 10 milyon TL altında olan yatırımcılarımızdan aracılık faaliyetleri için komisyon almıyoruz. Aylık işlem hacmi 10 milyon TL üzerinde olan yatırımcılarımızdan alınacak aracılık komisyonunu yüz binde 2’ye sabitliyoruz.

Sıfır Komisyon Uygulaması Ne Kadar Süre İçin Geçerlidir?

Sıfır komisyon uygulaması geçici bir kampanya değildir. Uzun vadeli ve sürdürülebilir iş modeli çerçevesinde planlanan bir uygulamadır. Sektörün gelişmesini, büyümesini ve sermaye piyasalarında yatırımcı sayısının artmasını destekleyecek bu uygulamamızla yepyeni bir dönemin başladığını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.
yok-artik kapital-trade-mobile

Kapital Trader'ı İndirin

Yatırımlarınızı her yerden rahatlıkla yönetebilmek için Kapital Trader’ı indirin

Kurumumuzun yenilikçilik anlayışıyla attığı adımlar sıfır komisyon uygulamasıyla sınırlı kalmayacak. Yeni hizmetlerimizi ve ürünlerimizi yatırımcılarımızla buluşturmak için çok çalışacak ve sektörde öncü adımlar atarak fark yaratmayı sürdüreceğiz.

Işık Yatırım Menkul Değerler, “Hızlı ve Rekabetçi” yüzüyle sermaye piyasasında, Hisse Senetleri, Vadeli İşlem ve Opsiyon, Forex, Emtia, Altın ve daha birçok enstrümandan oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunarak yatırımlarınıza değer katıyor.

Şimdi Online Hesap Aç, Hisse Senedi Yatırımına Başla!

Ücretsiz Anlık Veri ile Piyasayı Yakından İzleyin!

Hesabında 5.000 TL ve üzeri varlığı bulunan tüm yatırımcılarımıza anlık data ücretsiz
Hisse Senedi İşlemleri Komisyon Oranları
Alt Limit Üst Limit Komisyon Oranı *
0.00 TL 10,000,000.00 TL 0
10,000,001.00 TL - Yüzbinde 2

* Viop ve Hisse için BİST Borsa Payı, Takasbank Ücreti ve BSMV ücretleri yatırımcılarımızdan tahsil edilecektir.

İşlem masraf açıklaması Tutar
Hisse Başına Şartlı Virman Çıkış Masrafı 10.50 TL+BSMV
Hisse Başına Virman Çıkış Masrafı 8.75 TL+BSMV
Ödünç İşlem Ücreti 25.00%
Hesap İşletim Ücreti 30.00 TL+BSMV

** Kapital Trader uygulamasında aylık veri paketine üye olan yatırımcılardan hesap işletim ücreti tahsil edilmeyecektir.

MİN MAX TUTAR
0.01 TL 10,000.00 TL 8.75 TL+BSMV
10,000.01 TL 50,000.00 TL 17.25 TL+BSMV
50,000.01 TL 200,000.00 TL 34.50 TL+BSMV
200,000.01 TL 1,000,000.00 TL 69.00 TL+BSMV
1,000,000.01 TL ve üzeri 138.00 TL+BSMV


Işık Menkul, Hızlı ve Rekabetçi

Işık Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunmak üzere kurulmuş, 36 yıllık tecrübeye sahip, Türkiye’nin önde gelen Geniş Yetkili Aracı Kurumlarından biri olup Genel Müdürlüğü İstanbul'dadır.

1986 yılından bu yana sermaye piyasalarında faaliyet gösteren Işık Menkul, stratejisini 'Hızlı ve Rekabetçi' sloganı etrafında şekillendiren, 36 yıllık sektör serüvenini yenilikçi yaklaşımlarla sürdüren, son teknolojilere sahip işlem platformları sayesinde yatırımcılarını anlık finans verilerine ve piyasa analizlerine kolayca ulaştırarak güvenli işlem yapmalarını sağlayan geniş yetkili aracı kurumdur.
Şirket Profili Masraf ve Komisyonlar
isik_3d_logo-bw

Sıkça Sorulan Sorular

Hisse senedi alım satımı yapmak için sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulunca yetkili kılınmış bankalar ve aracı kurumlara başvurularak hesap açılmalıdır. Açılış onayının ardından hesabınıza para yatırabilir ve hisse senedi alım satımı işlemlerine başlayabilirsiniz.
Hisse senedi alım satımı işlemlerinde yeterince tecrübeli olmayan yatırımcıların alanında uzman ve yetkinlik belgesine sahip bir yatırım danışmanından tavsiye alması önerilmektedir. Günümüzde hisse senedi alım satımına aracılık eden kurumlarının yatırım yaparken kullanılacak yazılım araçlarını sunması beklenir.
Hisse senetleri ilgili ülkenin sermaye piyasası kurumu tarafından lisans almaya hak kazanan ve denetlenen borsalarda işlem görür. Borsalar alıcıları ve satıcıları aracı kurumlar üzerinden bir araya getiren işlem merkezleridir. Aracı kurumlar ilgili borsalara erişebilen ve işlem yapabilen üye kuruluşlardır. Aracı kurumlar üzerinden yatırımcılar hisse işlemlerini gerçekleştirir. Hisse senedi alım satımı işlemleri direkt olarak ilgili borsanın üzerinden yapılamaz.
Işık Yatırım Menkul Değerler'de yatırım hesabı açarak Sıfır Aracılık Komisyonu avantajıyla hisse senedi işlemlerine hemen başlayın.
Faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerde yatırımcılar kısa vadeli hisse senedi yatırımlarına yönelme eğilimindedir. Bu dönemlerde yatırımcılar kısa vadeli yatırımın, uzun vadeli yatırıma göre daha çok getiri sağladığını düşünerek işlemlerini gerçekleştirir.

Gelişmekte olan piyasalarda hisse senedi işlemi yapmak kar açısından cazip görünse de yüksek riskleri de beraberinde getirir. Kısa dönemli volatilitenin yüksek olduğu hisse senedi piyasalarında getiri oranları yatırımcılarını uzun vadede tatmin etmektedir. İşlem hacmi düşük olan hisse senetleri yüksek getiri potansiyeli ile birlikte yüksek risk barındırır. Bu sebeple hisse senedi yatırımının, uzun vadeli olarak düşünülmesi önerilir.
Genel olarak piyasa analistleri hisse senedi yatırımlarında uzun vadeli seçenekleri önermektedir. Uzun vadeli hisse senedi yatırımlarında seçilecek yatırım ürününü detaylı şekilde araştırmak gerekmektedir. Araştırma yapılırken dünyayı değiştiren buluşlar, gelişen ve geleceği tasarlayan teknolojiler ve çağın gereksinimlerini karşılayan ürünler dikkate alınabilir.
Kısa vadeli hisse senedi yatırımı kolayca nakde dönüştürülebilen ve genellikle 3 ila 12 ay arasında yapılan işlemlerdir. Kısa vadeli hisse senedi yatırımları genellikle daha düşük getiri yatırımcılara daha düşük getiri sağlasa da hızlı nakit avantajını da beraberinde getirir. Kısa vadeli hisse senedi işlemleri, hisse senedinde oluşan kısa dönemli fiyat dalgalanmalarından da olumsuz etkilenebilir.
Hisse senedi alım satımında aracı kurumlara ödenen komisyon oranları değişiklik göstermektedir. Işık Yatırım Menkul Değerler olarak hisse senedi alım satımında sıfır komisyon ayrıcalığı ve VİOP’ta on binde bir komisyon avantajı sunarak yatırımlarınıza değer katıyoruz. Aylık işlem hacmi 10 milyon TL altında olan yatırımcılarımızdan hisse senedi işlemlerinde aracılık komisyonu almıyoruz.
Not: Sıfır komisyon (0) uygulaması aracılık faaliyetinden doğan komisyon için geçerlidir. TAKASBANK ve MKK ücretleri ile Borsa Payı, vergi ve benzeri yasal zorunlu masraflar yatırımcılarımıza yansıtılacaktır.